Streda, 30. november 2022
Zamračené  1,9 °C
Mimoriadne správy

Pre ruskú anexiu ukrajinských regiónov uvalila Amerika sankcie na viac ako tisíc ľudí a firiem

 Webnoviny  30. september 2022  41
Pre ruskú anexiu ukrajinských regiónov uvalila Amerika sankcie na viac ako tisíc ľudí a firiem

30.9.2022 (Webnoviny.sk) - Spojené štáty v piatok uvalili sankcie na viac ako tisíc ľudí a firiem spojených s ruskou inváziou na Ukrajinu. Stalo sa tak po tom, čo ruský prezident Vladimir Putin podpísal dokumenty o anexii štyroch ukrajinských oblastí. Medzi sankcionovanými sú napríklad guvernér ruskej centrálnej banky a rodiny členov ruskej bezpečnostnej rady.

Americké ministerstvo financií na sankčný zoznam zaradilo stovky členov ruského zákonodarného zboru, vedúcich predstaviteľov finančnej a vojenskej infraštruktúry krajiny a dodávateľov. Ministerstvo obchodu pridalo 57 spoločností na svoj zoznam porušovateľov exportných kontrol a ministerstvo zahraničia zase uvalilo na viac ako 900 ľudí vízové obmedzenia.

Viac o téme: Vojna na UkrajineAmerický prezident Joe Biden na Putinove kroky reagoval s tým, že „tieto činy nemajú žiadnu legitimitu“. Nové finančné sankcie podľa neho spôsobia náklady ľuďom a spoločnostiam v Rusku aj mimo neho, „ktoré poskytujú politickú alebo ekonomickú podporu nezákonným pokusom o zmenu štatútu ukrajinského územia“. „Teším sa na podpísanie legislatívy Kongresu, ktorá poskytne ďalších 12 miliárd dolárov na podporu Ukrajiny, dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Anexia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre ruskú anexiu ukrajinských regiónov uvalila Amerika sankcie na viac ako tisíc ľudí a firiem © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.