Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  7,8 °C
Mimoriadne správy

Pražský súd vzal Majského do predbežnej väzby, putoval do väznice na Pankráci

 Webnoviny   6. august 2020  142
Pražský súd vzal Majského do predbežnej väzby, putoval do väznice na Pankráci

6.8.2020 (Webnoviny.sk) - Mestský súd v Prahe vo štvrtok vzal Jozefa Majského, odsúdeného v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest, do predbežnej väzby. Vyhovel tak návrhu Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe.

Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa pražského súdu Markéta Puci. Ako dodala, proti tomuto rozhodnutiu Majský podal sťažnosť. Tá však nemá odkladný účinok, a tak Majský skončil vo väzbe na Pankráci. O jeho sťažnosti bude rozhodovať Vrchný súd v Prahe.

„V tejto chvíli má Mestské štátne zastupiteľstvo 60 dní na to, aby uskutočnilo takzvané predbežné vyšetrovanie a dovtedy by mal štátny zástupca podať návrh buď na vydanie do členského štátu Európskej únie, to znamená na Slovensko, alebo nevydanie," uviedla Puci.

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na pojednávaní v stredu 29. júla zamietol odvolanie Majského v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. NS SR tak potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Odsúdeného Majského zadržala v utorok 4. augusta v nemocnici v Prahe česká polícia. Podľa medializovaných informácií bol hospitalizovaný na psychiatrii.

Viac k témam: skrachované nebankové spoločnosti, súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Pražský súd vzal Majského do predbežnej väzby, putoval do väznice na Pankráci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.