Piatok, 30. január 2026
Mimoriadne správy
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Požičovňa lyží vo švajčiarskom Davose odmieta obslúžiť Židov, polícia začala vyšetrovanie
12.2.2024 (SITA.sk) - Hlavná švajčiarska židovská organizácia v pondelok odsúdila antisemitský nápis umiestnený v lyžiarskom obchode neďaleko Davosu, ktorý bráni Židom požičiavať si vybavenie z obchodu. Krajská polícia začala vyšetrovanie.
Nápis v obchode pri Davose, mestom, ktoré je známe tým, že každoročne v januári hostí Svetové ekonomické fórum, uvádzal, že po sérii nepríjemných incidentov v podaní „našich židovských bratov“ im obchod už nebude prenajímať výstroj, ako sú sane, lyže a snežnice.
Majiteľov nezastihli
Zdá sa, že správa napísaná v hebrejčine bola zameraná na izraelských Židov, ktorí v ostatných rokoch cestujú do Davosu v hojnom počte na letné aj zimné prázdninové pobyty.
Polícia v kantóne Graubünden prostredníctvom e-mailu uviedla, že začala vyšetrovanie pre možné trestné porušenie švajčiarskeho zákona zakazujúceho diskrimináciu a podnecovanie k nenávisti.
Majiteľov obchodu nebolo možné okamžite zastihnúť, aby sa k veci vyjadrili. Agentúra pre cestovný ruch v Davose odmietla okamžite odpovedať na žiadosť agentúry AP o komentár, ale uviedla, že odpovie e-mailom.
Krádež saní
„Po sérii nepríjemných incidentov, vrátane krádeže saní, už nepožičiavame športové vybavenie našim židovským bratom,“ znel nápis umiestnený na okne pri pulte s prilbami.
Švajčiarska federácia židovských obcí odsúdila incident, o ktorom informovali švajčiarske médiá po nedeľnom príspevku na sociálnej sieti od člena mestského zastupiteľstva v Zürichu Jehudu Spielmana.
Viac k témam: Antisemitizmus, Židia
Zdroj: SITA.sk - Požičovňa lyží vo švajčiarskom Davose odmieta obslúžiť Židov, polícia začala vyšetrovanie © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Láska, ktorá sa vracia v bielych šatách. Romantický úvod série Wedding Dreams
Odborári v Amazon Slovakia podali podnet na inšpektorát práce, dôvodom je prepustenie predsedu odborovej organizácie
Počet zásahov v horách vlani stúpol, najviac ich bolo na lyžiarskych svahoch