Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Používanie písmena Z na podporu ruskej invázie na Ukrajinu možno bude v Nemecku trestné

 Webnoviny  28. marec 2022  77
Používanie písmena Z na podporu ruskej invázie na Ukrajinu možno bude v Nemecku trestné

28.3.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecké úrady zvažujú, či stíhať ľudí používajúcich písmeno Z na podporu ruskej invázie na Ukrajinu. Ruské sily na Ukrajine majú svoje vozidlá označené písmenom Z, ktoré neskôr niektorí ľudia v Rusku začali používať ako symbol podpory vojenskej operácie Kremľa v susednej krajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Hovorca nemeckého ministerstva vnútra Marek Wede uviedol, že bezpečnostné služby evidujú používanie symbolu aj na zhromaždeniach v Nemecku a za určitých okolností možno písmeno považovať za znak podpory ruskej invázie na Ukrajine.

„Ruský útok na Ukrajinu je zločin a ktokoľvek verejne schvaľuje túto vojnu, môže sa tým stať trestnoprávne zodpovedným,“ povedal Wede novinárom v Berlíne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ako dodal, spolkové úrady privítali oznámenie niektorých spolkových krajín, že vyšetria, či jednotlivé prípady použitia písmena Z predstavujú trestné činy.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Používanie písmena Z na podporu ruskej invázie na Ukrajinu možno bude v Nemecku trestné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.