Nedeľa, 29. november 2020
Oblačno  -0,7 °C
Mimoriadne správy

Použitie slzného plynu voči demonštrantkám nebolo správne, primátor Varšavy odsúdil kroky polície

 Webnoviny  19. november 2020  59
Použitie slzného plynu voči demonštrantkám nebolo správne, primátor Varšavy odsúdil kroky polície

19.11.2020 (Webnoviny.sk) - Varšavský primátor skritizoval políciu za to, že v stredu večer použila slzný plyn na účastníkov demonštrácie proti sprísneniu interrupcií, na ktorej sa zúčastnili prevažne ženy.

"Slzný plyn proti ženám? Naozaj, Poľská polícia? Použitie priameho nátlaku musí byť odôvodnené a primerané, musí ísť o poslednú možnosť. Verím, že nebol dôvod použiť ho proti demonštráciám žien a mládeže. Policajtov bolo oveľa viac ako protestujúcich," napísal Rafal Trzaskowski na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Stredajšia demonštrácia bola menšia ako mnohé predošlé protesty z ostatných týždňov.

Protesty, ktoré vedú ženy, sa konajú v Poľsku odvtedy, čo minulý mesiac ústavný súd rozhodol, že umelé prerušenie tehotenstva v prípade vážnej vady plodu je protiústavné, čo v podstate takmer úplne zakázalo interrupcie. Masové demonštrácie dosiaľ zabránili vláde v presadení rozsudku.

Viac k témam: demonštrácia, interrupcia, policajné násilie, slzný plyn
Zdroj: Webnoviny.sk - Použitie slzného plynu voči demonštrantkám nebolo správne, primátor Varšavy odsúdil kroky polície © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.