Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Dánsko uvoľní opatrenia na severe krajiny, tvrdý lockdown zasiahol najmä okolie norkových fariem

 Webnoviny  19. november 2020  124
Dánsko uvoľní opatrenia na severe krajiny, tvrdý lockdown zasiahol najmä okolie norkových fariem

19.11.2020 (Webnoviny.sk) - Dánsko uvoľní lokálne protipandemické opatrenia na severe krajiny, kde úrady objavili na norkových farmách zmutovaný koronavírus, čo viedlo k lockdownu siedmych obcí.

Dánsky vysielateľ DR informoval, že v piatok znovu otvoria reštaurácie a kaviarne a ľudia budú môcť slobode prechádzať cez obecné hranice. To dosiaľ mohli len zdravotníci či pohotovostné služby.

Viac o téme: KoronavírusMedzičasom pre koronavírus premiérka Mette Frederiksen osobne tradične nepredstaví novú vládu kráľovnej Margaréte II. Jeden člen rodiny predsedníčky vlády mal totiž pozitívny test na koronavírus, a ona sa tak s kráľovnou nestretne z preventívnych dôvodov.

S panovníčkou sa nestretne ani končiaci minister poľnohospodárstva Mogens Jensen, ktorý sa včera stretol s premiérkou. Nový kabinet by mala Frederiksen podľa očakávaní predstaviť telefonicky.

Viac k témam: Koronavírus, norkové farmy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dánsko uvoľní opatrenia na severe krajiny, tvrdý lockdown zasiahol najmä okolie norkových fariem © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.