Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Postup Ruska pri Bachmute sa zrejme spomalil, Ukrajinci zatlačili aj žoldnierov Wagnerovej skupiny

 Webnoviny  25. december 2022  48
Postup Ruska pri Bachmute sa zrejme spomalil, Ukrajinci zatlačili aj žoldnierov Wagnerovej skupiny

25.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ruský postup v blízkosti Bachmutu v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny sa v posledných dňoch pravdepodobne spomalil.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vo svojej novej správe o vojne na Ukrajine to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Podľa neho je však príliš skoro na to, aby sa dalo povedať, či sa ruské úsilie o dobytie mesta blíži ku koncu. Informuje o tom spravodajský portál Kyiv Independent.

Ruskí vojenskí blogeri podľa ISW informovali, že sa ukrajinským silám v oblasti podarilo spomaliť ruský postup. Jeden z nich uviedol, že Ukrajina zatlačila jednotky žoldnierskej Wagnerovej skupiny kontrolovanej Kremľom na predchádzajúce pozície. Inštitút konštatuje, že „ruské sily v novembri a decembri v porovnaní s mesiacom október urobili celkovo o niečo menší celkový postup v oblasti Bachmutu".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Bachmut sa nachádza na frontovej línii. Obsadenie mesta by ruským silám umožnilo spustiť útoky na mestské oblasti, ako sú Kramatorsk a Sloviansk.

Viac k témam: Bachmut, Kramatorsk, rusko-ukrajinský konflikt, Sloviansk
Zdroj: Webnoviny.sk - Postup Ruska pri Bachmute sa zrejme spomalil, Ukrajinci zatlačili aj žoldnierov Wagnerovej skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.