Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23 °C
Mimoriadne správy

Posledné ruské útoky na ukrajinský energetický systém spôsobili škody za viac ako miliardu dolárov

 Webnoviny   5. máj 2024  124  
Posledné ruské útoky na ukrajinský energetický systém spôsobili škody za viac ako miliardu dolárov

5.5.2024 (SITA.sk) - Ruské útoky na ukrajinský energetický systém spôsobili v ostatných mesiacoch škody za viac ako miliardu dolárov, pričom tieto škody budú narastať. Ako referuje web epravda.com.ua, povedal to ukrajinský minister energetiky Herman Haluščenko.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNajväčšie škody v dôsledku masových útokov utrpeli tepelné a hydrogeneračné zariadenia, ako aj elektrické prenosové sústavy. Zároveň pokračujú každodenné útoky na rôzne druhy energetických zariadení dronmi, balistikou, či delostrelectvom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

„Dnes hovoríme o škodách vo výške viac ako miliardy dolárov. Útoky však pokračujú a je zrejmé, že straty budú narastať," povedal Haluščenko. Vďaka priaznivému počasiu je v súčasnosti možné dopĺňať energetický systém obnoviteľnými zdrojmi energie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Posledné ruské útoky na ukrajinský energetický systém spôsobili škody za viac ako miliardu dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.