Pondelok, 30. november 2020
Polojasno  -2,4 °C
Mimoriadne správy

Portugalsko zaviedlo v krajine núdzový stav, zákaz vychádzania sa dotkne až 70 percent občanov

 Webnoviny   9. november 2020  59
Portugalsko zaviedlo v krajine núdzový stav, zákaz vychádzania sa dotkne až 70 percent občanov

9.11.2020 (Webnoviny.sk) - V Portugalsku od pondelka platí núdzový stav, počas ktorého v oblastiach najhoršie zasiahnutých pandémiou nového koronavírusu platí zákaz vychádzania. Zhruba sedem miliónov ľudí, čo je asi 70 percent populácie krajiny, musí počas pracovného týždňa zostať doma od 23:00 do 5:00 a cez víkendy už po 13:00. Zákaz vychádzania bude platiť prinajmenšom dva týždne.

Vláda varovala, že stav núdze, ktorý dáva úradom mimoriadne právomoci, možno predĺžia a opatrenia sprísnia, ak sa šírenie koronavírusu nespomalí. Počty prípadov nákazy vírusom a hospitalizácií v Portugalsku v ostatných týždňoch ostro stúpli. V krajine už zaznamenali 2 896 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus, núdzový stav, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk - Portugalsko zaviedlo v krajine núdzový stav, zákaz vychádzania sa dotkne až 70 percent občanov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.