Utorok, 24. november 2020
Zamračené  2,4 °C
Mimoriadne správy

Koronavírusom sa zaoberá čoraz viac ľudí, nemecké príjmy sú však stabilné

 Webnoviny   9. november 2020  37
Koronavírusom sa zaoberá čoraz viac ľudí, nemecké príjmy sú však stabilné

9.11.2020 (Webnoviny.sk) - Počet Nemcov, v ktorých živote dominuje pandémia koronavírusu, sa zvýšil. V októbri 86 percent Nemcov uviedlo, že sa často alebo takmer stále zaoberajú pandémiou COVID-19 a jej dôsledkami. V júni takýto pocit malo 73 percent obyvateľov krajiny. Vyplýva to zo štúdie, ktorú pre spolkové ministerstvo zdravotníctva urobili mníchovský inštitút Ifo, sociologická firma Forsa opinion a ďalšie firmy.

Situácia Nemcov v oblasti ich príjmov je však podľa štúdie zatiaľ stabilná. V júni 76 percent respondentov uviedlo, že príjmy ich domácností boli rovnaké ako vo februári. V októbri počet odpovedí, že mesačný príjem domácností sa nezmenil, stúpol na 77 percent.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuPokiaľ ide o samostatne zárobkové osoby v Nemecku, počet tých, ktorí využili rôzne formy pomoci počas koronakrízy, sa v októbri oproti júnu nezmenil.

Podľa štúdie 35 percent z nich na zmiernenie vplyvu pandémie použilo svoje súkromné úspory, 25 percent využilo štátnu núdzovú pomoc, 15 percent odložilo platby daní alebo znížilo zálohové platby a 9 percent si požičalo peniaze od priateľov alebo príbuzných.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírusom sa zaoberá čoraz viac ľudí, nemecké príjmy sú však stabilné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.