Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Pomoc pre Kyjev od Južnej Kórey stúpne tento rok o 50 miliónov dolárov, pomáhať im budú aj s obnovou bezpečného života

 Webnoviny  15. júl 2023  72  
Pomoc pre Kyjev od Južnej Kórey stúpne tento rok o 50 miliónov dolárov, pomáhať im budú aj s obnovou bezpečného života

15.7.2023 (SITA.sk) -

Južná Kórea sľúbila zvýšiť svoju pomoc Ukrajine v tomto roku zo 100 miliónov na 150 miliónov dolárov. Oznámili to v sobotu na tlačovej konferencii prezidenti Južnej Kórey a Ukrajiny Jun Sok-jol a Volodymyr Zelenskyj počas neohlásenej návštevy juhokórejskej hlavy štátu na Ukrajine. Informuje o tom web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Počas tejto návštevy, ktorá je prvá v histórii našich vzťahov, diskutujeme o všetkom, čo je dôležité pre normálny a bezpečný život ľudí, pre medzinárodný poriadok založený na pravidlách," uviedol Zelenskyj.

Ukrajinský prezident konštatoval, že Južná Kórea posiela Ukrajine špeciálne vozidlá a techniku, vrátane strojov na odstraňovanie mín. Soul bude podľa jeho slov Kyjevu naďalej pomáhať v rôznych oblastiach obnovy, vrátane opätovnej výstavby škôl, nemocníc, domov a firiem.
Viac k témam: Južná Kórea, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Pomoc pre Kyjev od Južnej Kórey stúpne tento rok o 50 miliónov dolárov, pomáhať im budú aj s obnovou bezpečného života © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.