Utorok, 26. január 2021
Oblačno  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Poľský ropný gigant kupuje mediálnu skupinu Polska Press, kritici sa obávajú o slobodu tlače

 Webnoviny   7. december 2020  66
Poľský ropný gigant kupuje mediálnu skupinu Polska Press, kritici sa obávajú o slobodu tlače

7.12.2020 (Webnoviny.sk) - Poľská štátna rafinérska a ťažobná spoločnosť PKN Orlen v pondelok oznámila že kupuje súkromnú mediálnu skupinu Polska Press, ktorá vlastní rozsiahle portfólio denníkov a týždenníkov v Poľsku.

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to oznámil výkonný riaditeľ Orlenu Daniel Obajtek. Ropný gigant kupuje mediálnu skupinu od jej súčasného vlastníka, nemeckého koncernu Verlagsgruppe Passau.

Tento krok je v súlade so snahou lídra vládnucej strany Právo a spravodlivosť Jaroslawa Kaczynského o zníženie úrovne zahraničného vlastníctva médií v Poľsku, pripomína agentúra AP.

Kritici strany sa obávajú, že zmena vlastníctva zasiahne slobodu tlače, keďže strana už vo svoj prospech ovplyvnila štátnu televíziu, rozhlas a iné médiá.

Polska Press vlastní viac ako 20 denníkov a 150 regionálnych týždenníkov s odhadom 17 miliónmi čitateľov.

Viac k témam: sloboda tlače
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľský ropný gigant kupuje mediálnu skupinu Polska Press, kritici sa obávajú o slobodu tlače © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.