Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23,6 °C
Mimoriadne správy

Poľsko zmenilo postoj a od Nemecka prijme systém Patriot

 Webnoviny   7. december 2022  122  
Poľsko zmenilo postoj a od Nemecka prijme systém Patriot

7.12.2022 (Webnoviny.sk) - Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak v utorok povedal, že jeho krajina napokon prijme systém protivzdušnej obrany Patriot, ktorý Nemecko minulý mesiac ponúklo na nasadenie v Poľsku.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNávrh z Berlína prišiel po tom, ako v Poľsku pri hraniciach s Ukrajinou spadla zblúdilá strela a zabila dvoch poľských mužov. Poľsko a NATO uviedli, že sa domnievajú, že išlo o ukrajinskú raketu, ktorú vystrelili, keď sa krajina 15. novembra chránila masívnym ruským raketovým útokom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Na územie Poľska dopadla raketa (fotografie)

Blaszczak pôvodne akceptoval ponuku, ale líder poľskej vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski povedal, že si myslí, že systém Patriot by mal byť umiestnený na Ukrajine. Blaszczak a ďalší poľskí lídri tak nasledovali jeho líniu. Blaszczak v utorok na Twitteri uviedol, že ho mrzí, že Nemecko nechce umiestniť systém Patriot na Ukrajinu.

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko zmenilo postoj a od Nemecka prijme systém Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.