Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Poľsko uvalilo na Rusko sankcie nad rámec EÚ, zmrazí majetok 50 firmám a oligarchom

 Webnoviny  26. apríl 2022  123
Poľsko uvalilo na Rusko sankcie nad rámec EÚ, zmrazí majetok 50 firmám a oligarchom

26.4.2022 (Webnoviny.sk) - Poľská vláda oznámila, že uvaľuje sankcie na 50 ruských firiem a jednotlivcov pre vojnu Ruska na Ukrajine. Poľský minister vnútra Mariusz Kaminski v utorok povedal, že poľské kroky sú nad rámec sankcií Európskej únie a cielia na ruských jednotlivcov a firmy, ktoré podnikajú v Poľsku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Minister dodal, že majetok dotknutých firiem bude zmrazený a tieto firmy budú vylúčené z verejných tendrov. Ruskí oligarchovia na poľskom sankčnom zozname budú mať zakázané vstúpiť na územie Poľska.

Na sankčnom zozname je aj ruský plynárenský gigant Gazprom a ruský oligarcha Moše Kantor, ktorý vlastní podiel v poľskej štátnej chemickej skupine Azoty.

Kantor nedávno rezignoval na funkciu šéfa Európskeho židovského kongresu po tom, ako voči nemu sankcie uplatnila Veľká Británia pre jeho kontakty s vládou ruského prezidenta Vladimira Putina.

Poľsko, ktoré je rozhodným podporovateľom Kyjeva, prijalo milióny ukrajinských utečencov a v pondelok zverejnilo plány poslať Ukrajine nešpecifikovaný počet tankov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľsko uvalilo na Rusko sankcie nad rámec EÚ, zmrazí majetok 50 firmám a oligarchom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.