Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Poľsko sa pridalo k Slovensku a dodalo Ukrajine prvú várku stíhačiek MiG-29

 Webnoviny   3. apríl 2023  73  
Poľsko sa pridalo k Slovensku a dodalo Ukrajine prvú várku stíhačiek MiG-29

3.4.2023 (SITA.sk) - Poľsko už Ukrajine doručilo prvú várku stíhačiek MiG-29. Šéf medzinárodného odboru úradu poľského prezidenta Marcin Przydacz to povedal v rozhovore pre poľské rádio RMF FM.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine"Podľa mojich informácií je tento proces už ukončený, teda prevod tejto prvej časti. O prípadnej ďalšej podpore sa samozrejme bude hovoriť," cituje Przydacza denník The Guardian. Presný počet strojov ale neposkytol. Minulý mesiac poľský prezident Andrzej Duda povedal, že Varšava odovzdá Ukrajine prvé štyri stíhačky MiG-29.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Kyjev vyzval svojich spojencov, aby jeho silám poskytli stíhačky na obranu vzdušného priestoru počas vojny na Ukrajine aj pre účinnejšie protiútoky proti ruským silám na jej území. Stíhačky zatiaľ Ukrajine poskytli len Poľsko a Slovensko.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29
Zdroj: SITA.sk - Poľsko sa pridalo k Slovensku a dodalo Ukrajine prvú várku stíhačiek MiG-29 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.