Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Poľsko dodalo Ukrajine prvé tanky Leopard, oznámil prezident Duda

 Webnoviny  24. február 2023  66
Poľsko dodalo Ukrajine prvé tanky Leopard, oznámil prezident Duda

24.2.2023 (SITA.sk) - Poľský prezident Andrzej Duda oznámil, že jeho krajina dodala Ukrajine prvé tanky Leopard. Duda na stretnutí Rady národnej bezpečnosti vo Varšave vyjadril potešenie z toho, že Poľsko je prvou krajinou, ktorá Ukrajine poskytuje moderné tanky. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Poľský minister obrany Mariusz Błaszczak na zasadaní rady povedal: „Premiér tu nemôže byť, išiel do Kyjeva odovzdať tanky Leopard, ktoré sú prvou dodávkou Ukrajine.“ Hovorca poľskej vlády Piotr Müller potvrdil, že prvé tanky Leopard odišli k „našim susedom“ na Ukrajine.

Poľsko sľúbilo Kyjevu štrnásť tankov nemeckej výroby Leopard 2. Nie je jasné, koľko tankov dodali teraz. Predseda poľskej vlády Mateusz Morawiecki je v piatok v Kyjeve, aby prejavil podporu Ukrajine v jej boji proti ruskej invázii.

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, Poľský prezident, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Poľsko dodalo Ukrajine prvé tanky Leopard, oznámil prezident Duda © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.