Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Poľsko dodá Ukrajine tisíce guľometov a milióny nábojov, postará sa aj o zranených ukrajinských vojakov

 Webnoviny  26. jún 2023  70  
Poľsko dodá Ukrajine tisíce guľometov a milióny nábojov, postará sa aj o zranených ukrajinských vojakov

26.6.2023 (SITA.sk) - Poľsko pošle Ukrajine tisíce guľometov a milióny nábojov. Poľský minister vnútra Mariusz Kamiński na mikroblogovacej sieti Twitter po schôdzke s ukrajinským partnerom Ihorom Klymenkom napísal, že Varšava bude pokračovať v podpore Ukrajiny a dodá zbrane bojovým jednotkám ukrajinského rezortu vnútra. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Ide o tisíce guľometov a milióny nábojov, ktoré umožnia obrancom Ukrajiny a slobody Európy efektívne bojovať," vyhlásil Kamiński. Poľský minister zároveň sľúbil, že v jeho krajine poskytnú zdravotnícku pomoc zraneným ukrajinským vojakom.

„Máme k dispozícii zdravotnícky vlak na transport zranených vojakov z Ľviva. Okrem toho budeme budovať a podporovať poľné nemocnice," dodal Kamiński.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Poľsko dodá Ukrajine tisíce guľometov a milióny nábojov, postará sa aj o zranených ukrajinských vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.