Piatok, 27. január 2023
Oblačno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Poľskí lídri diskutujú o možnosti dodania tankov Ukrajine, Varšava však do toho sama nepôjde

 Webnoviny   9. január 2023  65
Poľskí lídri diskutujú o možnosti dodania tankov Ukrajine, Varšava však do toho sama nepôjde

9.1.2023 (Webnoviny.sk) - Poľský prezident Andrzej Duda, premiér Mateusz Morawiecki a niekoľkí ministri sa v pondelok stretávajú, aby prediskutovali bezpečnostné záležitosti.

Prezidentský poradca Paweł Szrot uviedol, že na agende stretnutia je aj požiadavka Kyjiva o dodanie tankov Leopard 2 nemeckej výroby, ktoré okrem iných používa aj Poľsko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ak by sa Varšava rozhodla odovzdať obmedzený počet tankov Leopard, bolo by to „iba v rámci širokej dohody a záväzku iných krajín, ktoré tieto tanky majú“, vysvetlil Szrot.

Zdôraznil, že pri takomto rozhodnutí je treba vziať do úvahy aj bezpečnosť Poľska.

Morawiecki v sobotu povedal, že sa s Dudom zapojili do medzinárodných rozhovorov „širšej koalície“ o ťažkých tankoch pre Ukrajinu, ale že Varšava nebude postupovať v potenciálnych dodávkach sama.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, tanky
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľskí lídri diskutujú o možnosti dodania tankov Ukrajine, Varšava však do toho sama nepôjde © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.