Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Poľské úrady zatkli muža, ktorý chcel pomôcť Rusom s atentátom na ukrajinského prezidenta Zelenského

 Webnoviny  18. apríl 2024  97  
Poľské úrady zatkli muža, ktorý chcel pomôcť Rusom s atentátom na ukrajinského prezidenta Zelenského

18.4.2024 (SITA.sk) - Poľské úrady zatkli muža, ktorý je obvinený z toho, že sa pripravoval pomôcť ruskej vojenskej rozviedke s atentátom na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Poľská prokuratúra vo štvrtok informovala, že muža, ktorého identifikovali len ako Pawla K., zatkli v stredu v Poľsku. Podozrivý sa podľa prokuratúry usiloval o kontakt s Rusmi priamo zapojenými do vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Chystal sa im odovzdať informácie o bezpečnostnej situácii na letisku Rzeszów–Jasionka, neďaleko hranice s Ukrajinou, ktoré je vstupnou bránou pre medzinárodné vojenské a humanitárne dodávky pre Ukrajinu.

Slúži aj lídrom a politikom, ktorí cestujú na Ukrajinu a z Ukrajiny. Letisko je pod kontrolou amerických jednotiek.

Mužovi v prípade usvedčenia hrozí maximálne osem rokov väzenia. Prokuratúra vysvetlila, že zatknutie je výsledkom úzkej spolupráce s prokurátormi a bezpečnostnými službami Ukrajiny, ktoré ich upozornili a poskytli kľúčové dôkazy. Prípad sa podľa nej vyvíja.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Poľské úrady zatkli muža, ktorý chcel pomôcť Rusom s atentátom na ukrajinského prezidenta Zelenského © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.