Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Poľská stráž žiada o posily, na pohraničí s Bieloruskom potrebujú ďalšiu tisícku vojakov

 Webnoviny   7. august 2023  127  
Poľská stráž žiada o posily, na pohraničí s Bieloruskom potrebujú ďalšiu tisícku vojakov

7.8.2023 (SITA.sk) - Poľská pohraničná stráž požiadala vládu, aby na k hraniciam s Bieloruskom vyslala ďalších tisíc vojakov. Tí by tam mali pomôcť riešiť zvýšený počet pokusov o ich nelegálne prekročenie. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine 


Pohraničná stráž tvrdí, že tento rok sa pokúsilo prejsť bielorusko-poľské hranice najmenej 19-tisíc ľudí, čo je nárast oproti minulému roku, keď to bolo 16-tisíc. Len v júli zaznamenala zhruba 3 900 pokusov.

Poľské ministerstvo obrany už skôr k hraniciam poslalo viac ako tisíc vojakov pre obavy z prítomnosti ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny v Bielorusku a ďalších minulý týždeň po tom, ako dva bieloruské vrtuľníky narušili poľský vzdušný priestor.

Inštitút pre štúdium vojny uviedol, že wagnerovci absolvovali výcvikové cvičenia v tábore v Breste pri hranici s Poľskom. Organizácia Spojených národov a Biely dom opakovane tvrdia, že neexistujú dôveryhodné náznaky, že by wagnerovci predstavovali reálnu hrozbu pre Poľsko.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Poľská stráž žiada o posily, na pohraničí s Bieloruskom potrebujú ďalšiu tisícku vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.