Streda, 12. august 2020
Slnečno  26 °C
Mimoriadne správy

Poľská polícia zatkla bývalého kňaza Miedlara za nenávistné výroky voči židom

 Webnoviny  13. december 2019  65
Poľská polícia zatkla bývalého kňaza Miedlara za nenávistné výroky voči židom

13.12.2019 (Webnoviny.sk) - Poľská polícia v piatok zatkla známeho poľského antisemitu a jedného z najradikálnejších predstaviteľov poľskej krajnej pravice Jaceka Miedlara. Ide o bývalého kňaza, ktorý sa stal postupne jednou z vodcovských osobností poľskej extrémistickej scény.

Tá je známa tým, že aj v porovnaní s krajnými pravičiarmi v iných krajinách patrí k tým najradikálnejším - ničím neobvyklým tu nie sú napríklad protižidovské demonštrácie v bývalých koncentračných táboroch.

Samotného Miedlara, inak bývalého rímskokatolíckeho kňaza, zatkli už pred niekoľkými rokmi a vyšetrovali ho za jeho nenávistné výroky voči židom, o ktorých napríklad tvrdí, že sú "rakovinou" poľskej spoločnosti.

Vtedy ho však prepustili bez obvinenia. Ako v piatok informoval Stanislav Zaryn, hovorca poľskej tajnej služby, Vnútornej bezpečnostnej agentúry, Miedlara zatkli v súvislosti s jeho najnovšími plamennými protižidovskými vyhláseniami, a hrozí mu trest za podnecovanie nenávisti voči židom.

Viac k témam: antisemitizmus, extrémizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Poľská polícia zatkla bývalého kňaza Miedlara za nenávistné výroky voči židom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.