Utorok, 19. október 2021
Polojasno  13,1 °C
Mimoriadne správy

Polícia zastrelila extrémistu, ktorý v supermarkete v Aucklande pobodal šesť ľudí

 Webnoviny   3. september 2021  56
Polícia zastrelila extrémistu, ktorý v supermarkete v Aucklande pobodal šesť ľudí

3.9.2021 (Webnoviny.sk) - Novozélandská polícia zastrelila násilného extrémistu, ktorý v supermarkete v Aucklande pobodal a zranil šesť ľudí.

Premiérka Jacinda Ardernová incident opísala ako teroristický útok. Útočník bol podľa nej občan Srí Lanky, ktorého inšpirovala extrémistická skupina Islamský štát. Bol dobre známy bezpečnostným agentúram v krajine a úrady ho neprestajne monitorovali. Zo zákona ho však nemohli držať vo väzení, dodala predsedníčka vlády.

Video jedného zo svedkov v supermarkete zaznamenáva zvuk po sebe rýchlo nasledujúcich desiatich výstrelov, informuje agentúra AP. V Aucklande platí pre šírenie koronavírusu prísny lockdown. Väčšina podnikov je zatvorená a ľudia môžu vo všeobecnosti opustiť svoje domovy len na nákup potravín, zo zdravotných dôvodov alebo na cvičenie.

Viac k témam: Auckland, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zastrelila extrémistu, ktorý v supermarkete v Aucklande pobodal šesť ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.