Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3 °C
Mimoriadne správy

Krajiny Európskej únie sa postupne „červenejú“, ale V4 vrátane Slovenska ostáva zelená

 Webnoviny   3. september 2021  100
Krajiny Európskej únie sa postupne „červenejú“, ale V4 vrátane Slovenska ostáva zelená

3.9.2021 (Webnoviny.sk) - Krajiny Vyšehradskej štvorky (V4) ostávajú podľa kritérií Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) aj naďalej zelené. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus (SaS).

Viac o téme: Koronavírus


„Štyri stredoeurópske krajiny, Slovensko, Česko, Maďarsko a Poľsko sú naďalej z pandemického hľadiska zelené, a to aj napriek zhoršujúcej sa situácii v krajinách susediacich s V4. Zároveň si však musíme uvedomiť, že je len otázkou času, keď sa aj u nás začnú viditeľnejšie sfarbovať regióny do oranžova a odzrkadlí sa to na mape ECDC,“ uviedol Klus. Dodal, že práve preto by Slováci mali byť čoraz viac opatrní a súčasne aj dobre pripravení na ďalšiu vlnu pandémie.

Štátny tajomník upozornil, že krajiny Európskej únie postupne z hľadiska pandémie „červenejú" a nedeje sa tak len v smere zo západu na východ. „Situácia sa v posledných týždňoch viditeľne zhoršila aj v Bulharsku, Chorvátsku či v pobaltských štátoch,“ uzavrel Klus.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Krajiny Európskej únie sa postupne „červenejú“, ale V4 vrátane Slovenska ostáva zelená © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.