Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  17,8 °C
Mimoriadne správy

Polícia zadržala podozrivého z masovej streľby v Britskej Kolumbii, počet obetí zatiaľ nie je známy

 Webnoviny  25. júl 2022  29
Polícia zadržala podozrivého z masovej streľby v Britskej Kolumbii, počet obetí zatiaľ nie je známy

25.7.2022 (Webnoviny.sk) - Kanadská polícia hlási streľbu na bezdomovcov na viacerých miestach v meste Langley a susednom Langley Township v provincii Britská Kolumbia. Muž podozrivý zo streľby, ktorý podľa polície pravdepodobne konal sám, už je vo väzbe.

Seržantka Rebecca Parslow z Kráľovskej kanadskej jazdnej polície uviedla, že bezprostredne nemá podrobnosti o stave obetí. Langley sa nachádza zhruba 48 kilometrov juhovýchodne od Vancouveru.

Masové streľby sú v Kanade menej bežné, ako v susedných Spojených štátoch. Najhoršia streľba v histórii krajiny sa odohrala v roku 2020, keď muž prezlečený za policajta v provincii Nové Škótsko zabil 22 ľudí. V súčasnosti je v Kanade nezákonné vlastniť neregistrovanú ručnú zbraň alebo akýkoľvek druh rýchlopalnej zbrane.

Viac k témam: Bezdomovci, Streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zadržala podozrivého z masovej streľby v Britskej Kolumbii, počet obetí zatiaľ nie je známy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.