Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  11,8 °C
Mimoriadne správy

Polícia v Taliansku zmarila plány na vytvorenie novej nacistickej strany a zhabala aj zbrane

 Webnoviny  28. november 2019  67
Polícia v Taliansku zmarila plány na vytvorenie novej nacistickej strany a zhabala aj zbrane

28.11.2019 (Webnoviny.sk) - Talianska polícia zmarila plány na vytvorenie novej nacistickej strany a zhabala strelné zbrane aj meče. Muži zákona prehľadali byty 19 podozrivých.

Našli tiež nacistické vlajky a knihy o Adolfovi Hitlerovi a Benitovi Mussolinim. Počet zatknutých zatiaľ nie je známy. Nový subjekt si zvolil názov Národnosocialistická talianska robotnícka strana.

Na akcii s názvom Čierne tiene sa podieľali policajti z protiteroristickej a protimafiánskej jednotky, pričom zasahovali po celej krajine, od Milána až po Sicíliu. Razie sú výsledkom dvojročného vyšetrovania.

Strana chcela vytvoriť alianciu naprieč Európou spolu s inými xenofóbnymi a antisemitskými skupinami. Polícia zatiaľ nepotvrdila, koľko ľudí sa do nej zapojilo. Jeden podozrivý údajne mal napojenie na mafiu 'Ndrangheta. Ako dodáva BBC, Taliansko zažíva nárast antisemitských útokov a aktivít neonacistov.

Viac k témam: 'Ndrangheta
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia v Taliansku zmarila plány na vytvorenie novej nacistickej strany a zhabala aj zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie článku

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.