Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  12,4 °C
Mimoriadne správy

Európska vesmírna agentúra získala financie na ďalšie projekty, medzi nimi je aj misia na Mesiac

 Webnoviny  28. november 2019  73
Európska vesmírna agentúra získala financie na ďalšie projekty, medzi nimi je aj misia na Mesiac

28.11.2019 (Webnoviny.sk) - Európska vesmírna agentúra (ESA) získala na svoje misie podporu 22 európskych štátov, ktoré schválili jej rozpočet na tri roky vo výške 12,5 miliardy eur. Na pokrytie prevádzkových nákladov a základného výskumu na ďalšie dva roky jej pridelili 1,9 miliardy eur.

Vo štvrtok o tom informoval riaditeľ ESA Johann-Dietrich Wörner v závere dvojdňového samitu ministrov v španielskej Seville.

Financie poputujú na novú generáciu satelitov monitorujúcich klimatické zmeny. Podporia tiež plány na vyslanie prvého európskeho astronauta na Mesiac, skonštruovanie vesmírnej kapsuly, odpratanie vesmírneho odpadu či projekt zameraný na detekciu asteroidov.

Viac k témam: ESA Európska vesmírna agentúra, vesmír
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska vesmírna agentúra získala financie na ďalšie projekty, medzi nimi je aj misia na Mesiac © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.