Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Policajti vo výslužbe sa pokúsili zaútočiť na parlament, požadujú vyššie dôchodky
Webnoviny 14. júl 2021 851
14.7.2021 (Webnoviny.sk) - Skupina policajtov vo výslužbe sa v stredu v Kyjeve pokúsila zaútočiť na ukrajinský parlament. Protestom sa dožadovali vyšších dôchodkov.
Niekdajší policajti prerazili kovové oplotenie pred parlamentom a snažili sa dostať k vchodu do budovy. Od ďalšieho postupu ich odradili bezpečnostné zložky použitím slzného plynu.
Demonštranti taktiež zablokovali niekoľko ulíc v ukrajinskej metropole, čím ochromili tamojšiu dopravu. Protest sa uskutočnil deň po tom, čo dlhoročný ukrajinský minister vnútra Arsen Avakov bez udania dôvodu rezignoval.
Spomenutý Avakov je všeobecne považovaný za jedného z najvplyvnejších členov vlády na Ukrajine. Pôsobil ako minister vnútra v štyroch rôznych vládach a pod dvoma prezidentmi. Tento post si udržal aj napriek častým rekonštrukciám vládneho kabinetu a mnohým obvineniam z korupcie.
Viac k témam: policajti, prepočítavanie dôchodkov, ukrajinský parlament
Zdroj: Webnoviny.sk - Policajti vo výslužbe sa pokúsili zaútočiť na parlament, požadujú vyššie dôchodky © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Fond na podporu umenia rozdelil výzvy, záujem o dotácie presiahol sto miliónov eur
Fico sa zastal svojho syna: Odmenu dostáva legálne, s kauzou Šimečkovcov sa to nedá porovnať – VIDEO