Sobota, 1. október 2022
Zamračené  13,4 °C
Mimoriadne správy

Mladý Afgánec dostal doživotie, na viacerých miestach napadol niekoľko ľudí sekerou

 Webnoviny  14. júl 2021  172
Mladý Afgánec dostal doživotie, na viacerých miestach napadol niekoľko ľudí sekerou

14.7.2021 (Webnoviny.sk) - Dvadsaťdvaročného afganského žiadateľa o azyl Tamina Sultaniho v stredu vo Švédsku odsúdili na doživotie za pokus o vraždu pri útoku, počas ktorého začiatkom tohto roka utrpelo zranenia sedem osôb.

Incident v 13-tisícovom meste Vetlanda, zhruba 190 kilometrov juhovýchodne od Göteborgu, sa stal 3. marca v popoludňajších hodinách. Sultani podľa polície útočil na piatich miestach, pričom obete si vyberal náhodne. Polícia ho po 18-minútovom vyčíňaní najskôr postrelila do nohy a potom zatkla.

Polícia pôvodne uviedla, že útočník použil sekeru, neskôr sa však ukázalo, že Sultani bol vyzbrojený nožom s 22-centimetrovou čepeľou.

Vo Švédsku požiadal o azyl v roku 2016. Počas výpovede uviedol, že sa mu nepodarilo zamestnať a dokázal si zohnať iba prácu na rôznych stážach. Keď mu skončilo povolenie na prechodný pobyt, nesmel už viac študovať ani pracovať.

Sultani tvrdil, že týždeň pred útokom sa dvakrát pokúsil o samovraždu. „Akoby môj mozog prestal pracovať. Cítil som sa psychicky veľmi zle,“ povedal súdu. Nariadené psychiatrické vyšetrenie však dospelo k záveru, že muž nebol v čase útoku psychicky narušený a je spôsobilý na výkon trestu odňatia slobody.Viac k témam: doživotie, odsúdenie, ozbrojený útok, pokus o vraždu
Zdroj: Webnoviny.sk - Mladý Afgánec dostal doživotie, na viacerých miestach napadol niekoľko ľudí sekerou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.