Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Poliaci zadržali ozbrojeného Rusa, ktorý ilegálne prišiel z Bieloruska

 Webnoviny   8. máj 2024  142  
Poliaci zadržali ozbrojeného Rusa, ktorý ilegálne prišiel z Bieloruska

8.5.2024 (SITA.sk) - Poľskí bezpečnostní predstavitelia v stredu uviedli, že zadržali 41-ročného muža z Ruska a vypočúvajú ho po tom, ako ilegálne pricestoval z Bieloruska.

Dezertér alebo špión?


Námestník ministra vnútra Czeslaw Mroczek uviedol, že úrady sa snažia zistiť, či ide o dezertéra z ruskej armády, ktorý sa „snaží utiecť pred hrôzami vojny“, alebo či bol poverený plnením tajných úloh v Európskej únii pre Rusko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Musíme zistiť, aké boli jeho úmysly,“ povedal Mroczek. „Otázka je, či tu máme do činenia s niekým, kto plnil úlohy pre ruské (tajné) služby.“

Ozbrojený a v civile


Poľské médiá informovali, že muž nebol ozbrojený a bol v civile, no mal pri sebe písomnú zmluvu s ruskou armádou, ktorá zahŕňala účasť na akciách, ktoré sú súčasťou totálnej vojny Ruska proti Ukrajine.

K zadržaniu došlo v čase, keď sa poľský premiér Donald Tusk stretával s najvyššími bezpečnostnými predstaviteľmi pre údajné ruské vplyvy v Poľsku a jeho vedení.

Tento vývoj nastal tiež krátko po tom, čo kontroverzný poľský sudca, ktorý mal prístup k citlivým informáciám, tento týždeň prebehol do Bieloruska, čo Tusk označil za „velezradu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: poľský premiér, Ruská špionáž, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Poliaci zadržali ozbrojeného Rusa, ktorý ilegálne prišiel z Bieloruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.