Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Poliaci museli zmobilizovať vojenské lietadlá, dôvodom boli ruské manévre

 Webnoviny   8. júl 2024  65  
Poliaci museli zmobilizovať vojenské lietadlá, dôvodom boli ruské manévre

8.7.2024 (SITA.sk) - V noci z nedele na pondelok v Poľsku zmobilizovali poľské a spojenecké vojenské lietadlá pre ruský útok na Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNa sociálnej sieti X to uviedlo Operačné velenie poľských ozbrojených síl, informuje portál Ukrajinská pravda. „Dnes bola zaznamenaná intenzívna aktivita diaľkových lietadiel Ruskej federácie spojená s údermi na ciele nachádzajúce sa okrem iného na území západnej Ukrajiny," uviedlo velenie v príspevku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Poľsko podľa velenia naposledy zmobilizovalo lietadlá pre ruské útoky na Ukrajine v noci z 21. na 22. júna. Ukrajinská pravda informuje, že večer 7. júla vzlietli z ruskej leteckej základne Oleňja štyri strategické lietadlá Tu-95. Okolo 1:30 začali s manévrami. Zhruba o 2:30 v ukrajinskom vzdušnom priestore spozorovali prvé skupiny striel.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Poliaci museli zmobilizovať vojenské lietadlá, dôvodom boli ruské manévre © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.