Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Podoľak: Ukrajina potrebuje viac zbraní s dlhým dostrelom a menej úvah o úniku spravodajských informácií

 Webnoviny  11. apríl 2023  67  
Podoľak: Ukrajina potrebuje viac zbraní s dlhým dostrelom a menej úvah o úniku spravodajských informácií

11.4.2023 (SITA.sk) - Ukrajina potrebuje viac zbraní s dlhým dostrelom a menej úvah o úniku spravodajských informácií. Vyjadril sa tak Mychajlo Podoľak, poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Je to v čase, keď západní spojenci Kyjeva diskutujú o úniku prísne tajných amerických spravodajských dokumentov. Podľa Podoľaka by sa miesto toho mali sústrediť na dodávky zbraní Ukrajine. Informuje o tom portál news.sky.com.

„Ak by sme mali čas, mohli by sme pozorovať rozpad Ruskej federácie a to, ako sa jej 'elity' navzájom požierajú. Ale čas nemáme, keďže naši ľudia zomierajú," napísal poradca ukrajinského prezidenta na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Potrebujeme menej úvah o 'únikoch' a viac zbraní s dlhým dostrelom, aby sme poriadne ukončili vojnu a donútili Ruskú federáciu čeliť realite," dodal.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Podoľak: Ukrajina potrebuje viac zbraní s dlhým dostrelom a menej úvah o úniku spravodajských informácií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.