Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Podoľak: Putin obviňuje Ukrajinu z terorizmu? Znie to zo strany Ruska príliš cynicky

 Webnoviny  10. október 2022  201  
Podoľak: Putin obviňuje Ukrajinu z terorizmu? Znie to zo strany Ruska príliš cynicky

10.10.2022 (Webnoviny.sk) - Obvinenie Ukrajiny z terorizmu po explózii na Krymskom moste je „zo strany Ruska príliš cynické", vyhlásil poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRuský prezident Vladimir Putin z útoku na most obvinil ukrajinské špeciálne služby. „Niet pochýb o tom, že išlo o teroristický čin zameraný na zničenie kriticky dôležitej civilnej infraštruktúry Ruskej federácie," povedal Putin v nedeľu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Putin obviňuje Ukrajinu z terorizmu? Znie to zo strany Ruska príliš cynicky," napísal Podoľak na mikroblogovacej sieti Twitter. „Pred necelými 24 hodinami ruské lietadlá zasiahli obytnú oblasť mesta Záporožie 12 raketami, zabili 13 ľudí a viac ako 50 zranili," dodal. „Existuje tu len jeden teroristický štát a celý svet vie, kto to je," vyhlásil poradca ukrajinského prezidenta. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: Krym, Krymský most, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Podoľak: Putin obviňuje Ukrajinu z terorizmu? Znie to zo strany Ruska príliš cynicky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.