Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  23 °C
Mimoriadne správy

Počet ruských sabotážnych vpádov do Sumskej oblasti klesol, Ukrajinci majú situáciu pod kontrolou

 Webnoviny  10. jún 2024  76  
Počet ruských sabotážnych vpádov do Sumskej oblasti klesol, Ukrajinci majú situáciu pod kontrolou

10.6.2024 (SITA.sk) - Počet pokusov ruských sabotážnych a prieskumných skupín o preniknutie na Ukrajinu v severovýchodnej pohraničnej Sumskej oblasti sa v ostatnom čase znížil.

Povedal to hovorca Štátnej pohraničnej stráže Ukrajiny plukovník Andrij Demčenko pre ukrajinskú národnú televíziu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„V poslednom období sme v Sumskej oblasti zaznamenali určitý pokles útočnej aktivity v porovnaní napríklad s jarou," uviedol Demčenko.

Zdôraznil pritom, že „situácia v tejto oblasti zostáva úplne pod kontrolou a pohyb nepriateľa nebol pozorovaný". Hovorca však dodal, že Rusko naďalej útočí na územie Ukrajiny, najmä na Sumskú oblasť, s použitím rôznych zbraní.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Počet ruských sabotážnych vpádov do Sumskej oblasti klesol, Ukrajinci majú situáciu pod kontrolou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.