Pondelok, 30. november 2020
Malá oblačnosť  -3 °C
Mimoriadne správy

Počet antisemitských incidentov sa vlani v Česku zdvojnásobil, väčšinou sa odohrali na webe

 Webnoviny   6. jún 2020  132
Počet antisemitských incidentov sa vlani v Česku zdvojnásobil, väčšinou sa odohrali na webe

6.6.2020 (Webnoviny.sk) - Počet antisemitských incidentov v Českej republike sa vlani zdvojnásobil, informovala v stredu tamojšia židovská komunita.

Federace židovských obcí v ČR vo svojej výročnej správe uvádza, že v roku 2019 zaznamenali 694 antisemitských incidentov, oproti 347 v predchádzajúcom roku.

Až 95 % z nich však zaregistrovali na internete, často na dezinformačných webstránkach, v krajne pravicových médiách alebo sa o ne postarali aktivisti zapojení v medzinárodných kampaniach vyzývajúcich na bojkot Izraela.

Židovská komunita zaznamenala tri prípady poškodzovania židovského majetku, šesť ďalších incidentov v podobe vyhrážania sa, obťažovania a slovných útokov, no žiadny fyzický útok.

Česká republika však podľa správy naďalej zostáva bezpečnou krajinou pre Židov, predovšetkým v porovnaní s inými európskymi krajinami.

Viac k témam: antisemitizmus, Židia
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet antisemitských incidentov sa vlani v Česku zdvojnásobil, väčšinou sa odohrali na webe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.