Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Počas dvojmesačnej ofenzívy v Charkovskej oblasti zaznamenali ruské sily viac ako 90-percentné straty

 Webnoviny  11. júl 2024  61  
Počas dvojmesačnej ofenzívy v Charkovskej oblasti zaznamenali ruské sily viac ako 90-percentné straty

11.7.2024 (SITA.sk) - Ruské sily nasadili do ofenzívy v pohraničných oblastiach Charkovskej oblasti, ktorá sa začala pred dvoma mesiacmi, dovedna 10 350 vojakov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na portál Army Inform.

Ruské straty


Viktor Solimčuk, zástupca veliteľa Charkovskej operačnej taktickej skupiny, oznámil, že začiatkom júla ruské straty zahŕňali 2 939 zabitých vojakov a 6 509 zranených v akcii. Ukrajinské sily navyše zajali 45 ruských vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Preto odhadované straty nepriateľa na našom fronte sú približne 91 %," povedal Solimčuk.

Rusi prišli o väčšinu svojej 138. motostreleckej brigády vo vojnou zničenom meste Vovčansk, pričom ich 83. a 157. tankový pluk utrpeli značné straty. Ruská 83. letecká útočná brigáda tiež neustále trpí stratami, niekedy aj niekoľko desiatok ľudí denne, čo potvrdzujú vojnoví zajatci aj rádiové odposluchy, uviedla ukrajinská armáda.

Zásahy u nepriateľa


Ukrajinské obranné sily zároveň zdôraznili, že ruské jednotky majú stále dosť vážny útočný potenciál. Preskupujú sa, obnovujú svoje sily a logistiku a trénujú útočné skupiny v tyle.

„Uznávame silu ruských okupačných síl a chápeme ich zámery. Naši vojaci, delostrelectvo a bezpilotné lietadlá robia významné a hmatateľné zásahy v nepriateľských plánoch. Všetky ich pokusy zintenzívniť svoje aktivity a rozšíriť ich kontrolné zóny zlyhávajú. Budeme pokračovať v drvení okupantov pozdĺž celej štátnej hranice a vojnovej zóny, narúšajúc ich agresívne plány," skonštatoval Solimčuk.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Počas dvojmesačnej ofenzívy v Charkovskej oblasti zaznamenali ruské sily viac ako 90-percentné straty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.