Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  22 °C
Mimoriadne správy

Počas dvoch rokov zahynulo na Ukrajine po ruských útokoch jedenásť novinárov a okupanti zatýkajú tých, ktorí nespolupracujú

 Webnoviny  14. február 2024  128  
Počas dvoch rokov zahynulo na Ukrajine po ruských útokoch jedenásť novinárov a okupanti zatýkajú tých, ktorí nespolupracujú

14.2.2024 (SITA.sk) - Viac ako sto novinárov sa za dva roky vojny na Ukrajine stalo obeťami ruských zločinov, pričom 11 z nich prišlo o život. Ďalší utrpeli zranenia alebo sú nezvestní.

V správe, ktorú zverejnila na svojej internetovej stránke, to v stredu uviedla mimovládna organizácia Reportéri bez hraníc (RSF) sídliaca v Paríži.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa RSF počas reportáží v blízkosti frontovej línie boli vlani na Ukrajine zabití dvaja novinári.

V roku 2022 pri informovaní o vojne na Ukrajine zahynulo deväť novinárov. Od februára 2022 bolo na Ukrajine zranených 35 ukrajinských a zahraničných reportérov.

Na okupovaných ukrajinských územiach Rusko prenasleduje novinárov odmietajúcich spolupracovať s úradmi, ktoré dosadila Moskva. Za dva roky ruské okupačné sily zatkli najmenej 12 tamojších novinárov a niektorých z nich odsúdili.

Viac k témam: Novinári, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Počas dvoch rokov zahynulo na Ukrajine po ruských útokoch jedenásť novinárov a okupanti zatýkajú tých, ktorí nespolupracujú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.