Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Počas bojov zahynul na fronte sólista baletu Odeskej opery, k armáde sa pridal hneď na začiatku vojny

 Webnoviny  21. apríl 2023  69  
Počas bojov zahynul na fronte sólista baletu Odeskej opery, k armáde sa pridal hneď na začiatku vojny

21.4.2023 (SITA.sk) - Počas bojov na ukrajinskej frontovej línii zahynul sólista baletu Odeskej opery. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na baletnú spoločnosť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tridsaťjedenročný Rostyslav Jančyšen zahynul počas bojovej misie, informovala spoločnosť sídliaca v ukrajinskom prístavnom meste na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook.

„Rostyslav pôsobil v Odeskej opere viac ako desať rokov a v prvých dňoch vojny sa pridal k Ozbrojeným silám Ukrajiny, aby hrdinsky bránil Ukrajinu, ktorú miloval viac ako čokoľvek! V dôsledku toho vymenil baletné piškóty za vojenské bagandže a hudbu jeho obľúbených vystúpení nahradil zvuk mínometnej paľby,“ uviedla opera.„Bystrý, talentovaný, slušný a inteligentný muž. Bol jedným z prvých, ktorí išli brániť svoju vlasť! Nie na základe povolania, nie na základe rozkazu, ale z vlastného rozhodnutia,“ skonštatoval šéf baletu Harri Sevojan.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský vojak, Úmrtie, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Počas bojov zahynul na fronte sólista baletu Odeskej opery, k armáde sa pridal hneď na začiatku vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.