Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,6 °C
Mimoriadne správy

Počas bojov o Avdijivku padlo najmenej 6 614 ruských vojakov, išlo o dobrovoľníkov či väzňov

 Webnoviny  21. február 2024  121  
Počas bojov o Avdijivku padlo najmenej 6 614 ruských vojakov, išlo o dobrovoľníkov či väzňov

21.2.2024 (SITA.sk) - V období bojov o mesto Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny podľa potvrdených informácií prišlo o život najmenej 6 614 ruských vojakov. Ich mená z otvorených zdrojov zistila spravodajská služba BBC v ruskom jazyku v spolupráci s ruským nezávislým médiom Mediazona a tímom dobrovoľníkov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Z analýzy nekrológov zverejnených od októbra 2023 do februára 2024 vyplýva, že ruské straty pri útokoch na Avdijivku tvorili najmä ľudia, ktorí pred vojnou neslúžili v armáde. Išlo o zmobilizovaných ľudí, dobrovoľníkov a väzňov ruských trestaneckých kolónií.

BBC, Mediazona a dobrovoľníci doteraz celkovo zistili mená 45 123 ruských vojakov, ktorí padli od začiatku ruskej vojny proti Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Avdijivka, boj v Doneckej oblasti, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Počas bojov o Avdijivku padlo najmenej 6 614 ruských vojakov, išlo o dobrovoľníkov či väzňov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.