Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Pobaltské štáty vyzvali Nemecko, aby Ukrajine poskytlo tanky Leopard

 Webnoviny  21. január 2023  115  
Pobaltské štáty vyzvali Nemecko, aby Ukrajine poskytlo tanky Leopard

21.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ministri zahraničia štátov v Pobaltí v sobotu vyzvali Nemecko, aby bezprostredne poskytlo Ukrajine tanky nemeckej výroby Leopard. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to oznámil estónsky minister Urmas Reinsalu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Toto je potrebné na rýchle zastavenie ruskej agresie, pomoc Ukrajine a obnovenie mieru v Európe. Nemecko ako popredná európska mocnosť má v tomto ohľade osobitnú zodpovednosť,“ uviedol šéf estónskej diplomacie. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Nemecko v súčasnosti čelí rastúcemu tlaku týkajúcemu sa poskytnutia tankov Leopard 2 Ukrajine. Severoatlantická aliancia a Kyjev upozorňujú na potrebu posilnenia vojenskej pomoci pred možnou ruskou ofenzívou na jar. Krajiny, ktoré by chceli poskytnúť Ukrajine Leopardy, potrebujú na export povolenie od Nemecka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vojenská pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Pobaltské štáty vyzvali Nemecko, aby Ukrajine poskytlo tanky Leopard © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.