Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Po požiari ropného tankera neďaleko Srí Lanky je nezvestný jeden člen posádky, ďalší je zranený (video)

 Webnoviny   3. september 2020  137
Po požiari ropného tankera neďaleko Srí Lanky je nezvestný jeden člen posádky, ďalší je zranený (video)

3.9.2020 (Webnoviny.sk) - Pri požiari veľkého ropného tankera neďaleko východného pobrežia Srí Lanky sa stratil filipínsky člen posádky a ďalší utrpel zranenia. Oheň sa začal šíriť zo strojovne a postupne sa rozšíril do ďalších častí plavidla MT New Diamond, ktoré prepravuje približne 270-tisíc ton ropy z Kuvajtu do Indie. V čase vypuknutia požiaru sa loď registrovaná v Paname nachádzala asi 70 km od pevniny.

Srílanské námorníctvo vyslalo na pomoc štyri lode, ktoré vyzdvihli 19 členov posádky horiacej lode nachádzajúcich sa v záchranných člnoch. Neskôr opustili poškodené plavidlo aj kapitán so zvyšnými dvomi členmi posádky, ktorú dohromady tvorilo 18 občanov Filipín a päť Grékov.Viac k témam: nezvestná osoba, požiar lode, ropný tanker
Zdroj: Webnoviny.sk - Po požiari ropného tankera neďaleko Srí Lanky je nezvestný jeden člen posádky, ďalší je zranený (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.