Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Po odchode ruských vojakov našli v Kyjevskej oblasti viac než tisícdvesto tiel, hlásia Ukrajinci

 Webnoviny  10. apríl 2022  90
Po odchode ruských vojakov našli v Kyjevskej oblasti viac než tisícdvesto tiel, hlásia Ukrajinci

10.4.2022 (Webnoviny.sk) -


Ukrajinská generálna prokurátorka uviedla, že v Kyjevskej oblasti od stiahnutia ruských vojakov našli 1 222 tiel.


Iryna Venediktovová to uviedla pre televíziu Sky News, ktorej tiež povedala, že ukrajinské úrady vyšetrujú 5 600 prípadov údajných vojnových zločinov spáchaných ruskými vojakmi od začiatku invázie.


Tiež identifikovali viac ako 500 podozrivých vojnových zločincov vrátane vysokopostavených vojenských a vládnych predstaviteľov v Rusku.Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


„Čo vidíme vo všetkých regiónoch Ukrajiny sú vojnové zločiny, zločiny proti ľudskosti a robíme všetko pre to, aby sme to napravili,“ cituje prokurátorku spravodajský portál BBC.


Venediktovová tiež povedala, že Ukrajina má dôkazy, že Rusko v piatok vykonalo raketový útok na vlakovú stanicu vo východoukrajinskom meste Kramatorsk, kde ľudia čakali na vlak smerujúci na západ.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Útok si vyžiadal viac ako 50 mŕtvych. Rusko poprelo, že je zaň zodpovedné a že by bola raketa jeho. Rovnako popiera, že by útočilo na civilistov.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Po odchode ruských vojakov našli v Kyjevskej oblasti viac než tisícdvesto tiel, hlásia Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.