Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Po náraste počtu infikovaných koronavírusom Rakúsko opäť zaviedlo povinnosť nosenia ochranných rúšok

 Webnoviny  21. júl 2020  172
Po náraste počtu infikovaných koronavírusom Rakúsko opäť zaviedlo povinnosť nosenia ochranných rúšok

21.7.2020 (Webnoviny.sk) - Rakúsko opätovne zavádza povinnosť nosenia ochranných rúšok v niektorých obchodoch či bankách. Vláda tak rozhodla po náraste počtu infikovaných novým koronavírusom.

Viac o téme: Koronavírus


Rakúsky kancelár Sebastian Kurz uviedol, že každý bude musieť mať na tvári ochranné rúško v supermarketoch, menších obchodoch s potravinami, na poštách aj v bankách s platnosťou od piatku, informovala tlačová agentúra APA.

Kancelár tiež oznámil sprísnenie kontrol na hraniciach s Balkánom, pretože mnoho nových infekcií v Rakúsku pochádza práve z tohto regiónu. Zdravotnícke úrady sa tiež chcú viac zamerať na náboženské komunity, v ktorých nedávno zaznamenali viaceré koncentrácie nových prípadov.

Viac k témam: hraničné kontroly, Koronavírus, ochranné rúško, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Po náraste počtu infikovaných koronavírusom Rakúsko opäť zaviedlo povinnosť nosenia ochranných rúšok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.