Sobota, 27. november 2021
Malá oblačnosť  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Nový janovský most otvoria v auguste, momentálne ho podrobujú testom stability

 Webnoviny  21. júl 2020  234
Nový janovský most otvoria v auguste, momentálne ho podrobujú testom stability

21.7.2020 (Webnoviny.sk) - Nový most známeho architekta Renza Piana v talianskom Janove oficiálne otvoria 3. augusta. V utorok to na Facebooku oznámil starosta mesta Marco Bucci.Ceremónia pri príležitosti otvorenia diaľničného viaduktu nad riekou Polcevera sa uskutoční za účasti talianskeho prezidenta Sergia Mattarellu a premiéra Giuseppeho Conteho. Most sa bude volať Genova San Giorgio. V súčasnosti sa podrobuje testom stability.

Viac o téme: Koronavírus


Stavebné práce na novom viadukte sa začali v apríli 2019 a neprerušili ich ani počas akútnej fázy pandémie koronavírusu, ktorá Taliansko tvrdo zasiahla. Stavba nahradí pôvodný most Morandi, ktorý sa zrútil v auguste 2018. O život vtedy prišlo 43 ľudí.

Viac k témam: cestný most, Koronavírus, viadukt
Zdroj: Webnoviny.sk - Nový janovský most otvoria v auguste, momentálne ho podrobujú testom stability © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.