Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Plány Ruska na budúcoročné vojenské výdavky sú prehnane optimistické, myslí si britské ministerstvo obrany
11.12.2022 (Webnoviny.sk) - Podľa britského ministerstva obrany je ruský federálny rozpočet pre budúci rok, ktorý podpísal prezident Vladimir Putin, pravdepodobne prehnane optimistický. Rozpočet totiž predpokladá, že viac ako 9 biliónov rubľov bude v roku 2023 alokovaných pre obranu, bezpečnosť a mocenské zložky.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Rezort obrany Veľkej Británie dodal, že tento objem je v porovnaní s predošlými rokmi výrazným zvýšením a bude predstavovať viac ako 30 percent celého rozpočtu Ruska. Dôsledkom bude to, že v snahe o podporu vojny sa ostatné časti ruského rozpočtu dostanú pod zvýšený tlak, konštatoval britský rezort obrany. Informuje o tom web The Guardian.
Viac k témam: Bezpečnosť, obrana štátu, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Plány Ruska na budúcoročné vojenské výdavky sú prehnane optimistické, myslí si britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dunajská Streda môže byť nečakaným jesenným majstrom, potrebuje nedeľnú „pomoc“ konkurentov – VIDEO, FOTO
Komisár pre deti Mikloško kritizuje správanie poslancov v parlamente, podľa neho normalizujú násilie
Bratislavský samosprávny kraj získal v hodnotení verejných obstarávateľov druhé miesto