Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Plány Ruska na budúcoročné vojenské výdavky sú prehnane optimistické, myslí si britské ministerstvo obrany

 Webnoviny  11. december 2022  42
Plány Ruska na budúcoročné vojenské výdavky sú prehnane optimistické, myslí si britské ministerstvo obrany

11.12.2022 (Webnoviny.sk) - Podľa britského ministerstva obrany je ruský federálny rozpočet pre budúci rok, ktorý podpísal prezident Vladimir Putin, pravdepodobne prehnane optimistický. Rozpočet totiž predpokladá, že viac ako 9 biliónov rubľov bude v roku 2023 alokovaných pre obranu, bezpečnosť a mocenské zložky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rezort obrany Veľkej Británie dodal, že tento objem je v porovnaní s predošlými rokmi výrazným zvýšením a bude predstavovať viac ako 30 percent celého rozpočtu Ruska. Dôsledkom bude to, že v snahe o podporu vojny sa ostatné časti ruského rozpočtu dostanú pod zvýšený tlak, konštatoval britský rezort obrany. Informuje o tom web The Guardian.

Viac k témam: Bezpečnosť, obrana štátu, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Plány Ruska na budúcoročné vojenské výdavky sú prehnane optimistické, myslí si britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.