Nedeľa, 29. január 2023
Zamračené  -3,4 °C
Mimoriadne správy

Plán Putina vyzbrojiť námorníctvo nadzvukovými strelami je vraj nad sily Ruska

 Webnoviny  31. júl 2022  84
Plán Putina vyzbrojiť námorníctvo nadzvukovými strelami je vraj nad sily Ruska

31.7.2022 (Webnoviny.sk) - Rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina o nasadení väčšieho počtu nadzvukových striel v priebehu niekoľkých mesiacov ukazuje, že Rusko stále má plány, ktoré sú nad jeho sily. Povedal to šéf dánskej politickej poradenskej firmy Rasmussen Global Fabrice Pothier.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePre Sky News uviedol: „Myslím si, že je jasné, že v prípade akýchkoľvek zbraňových systémov budú mať Rusi reálne ťažkosti pri výrobe väčšieho počtu vzhľadom na to, že čelia reálnej technologickej blokáde a nebudú mať prístup k tým druhom technológií a mikročipov, ktoré sú potrebné na produkciu tohto druhu zbraní." Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ruské námorníctvo podľa Putina v najbližších mesiacoch dostane nadzvukové riadené strely Zircon. Počas Dňa námorníctva Putin v Petrohrade povedal, že ide o unikátne rakety a ich nasadenie bude závisieť od ruských záujmov. Ako prvá podľa jeho slov tieto strely dostane fregata Admiral Gorškov. Riadené strely Zircon sa dokážu pohybovať deväťkrát rýchlejšie ako zvuk a Rusko ich v uplynulom roku otestovalo z vojnových lodí a ponoriek.

Viac k témam: nadzvukové riadené strely Zircon, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Plán Putina vyzbrojiť námorníctvo nadzvukovými strelami je vraj nad sily Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.