Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  22 °C
Mimoriadne správy

Pistorius: Nemecko plánuje Ukrajine dodať v tomto roku troj až štvornásobne viac delostreleckej munície než vlani

 Webnoviny  14. február 2024  111  
Pistorius: Nemecko plánuje Ukrajine dodať v tomto roku troj až štvornásobne viac delostreleckej munície než vlani

14.2.2024 (SITA.sk) - Nemecko plánuje v roku 2024 „dodať na Ukrajinu približne trojnásobne až štvornásobne viac delostreleckej munície“ ako v roku 2023.

Ako referuje web Kyiv Independent, v stredu po príchode na stretnutie kontaktnej skupiny pre obranu Ukrajiny v Bruseli to povedal nemecký minister obrany Boris Pistorius.

Munícia je nevyhnutná


„Poučením z tejto vojny je, že munícia je nevyhnutná pre operačnú pripravenosť," povedal Pistorius novinárom v belgickej metropole.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNemecko na nákup munície v tomto roku vynaloží viac ako 3,5 miliardy eur, dodal Pistorius a označil to za "bezprecedentnú" sumu.

Milión kusov nestihnú dodať


Šéf európskej diplomacie Josep Borrell nedávno priznal, že Únia nedokáže do marca poskytnúť Ukrajine milión kusov delostreleckej munície.

Predpokladá sa, že v tomto pôvodne plánovanom termíne EÚ dodá len približne polovicu sľúbeného počtu. V súčasnosti plánuje Únia dodať Ukrajine viac ako milión kusov munície do konca tohto roka.

Viac k témam: dodávky munície, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Pistorius: Nemecko plánuje Ukrajine dodať v tomto roku troj až štvornásobne viac delostreleckej munície než vlani © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.