Štvrtok, 11. august 2022
Mimoriadne správy

Peskov uznal značné straty ruských síl na Ukrajine, označil to za obrovskú tragédiu

 Webnoviny   8. apríl 2022  88
Peskov uznal značné straty ruských síl na Ukrajine, označil to za obrovskú tragédiu

8.4.2022 (Webnoviny.sk) - Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uznal značné straty ruských síl na Ukrajine. Pre Sky News, v prvom vysielanom rozhovore pre západné médiá, to nazval „obrovskou tragédiou".

Situácia v Mariupole a v meste Buča


Ruské sily podľa neho robia všetko, čo môžu, aby ukončili „špeciálnu vojenskú operáciu", ako Kremeľ nazýva inváziu na Ukrajinu. Moskva dúfa, že v blízkej budúcnosti „operácia dosiahne svoje ciele alebo ju ukončia rokovania medzi ruskou a ukrajinskou delegáciou", vyjadril sa Peskov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktBombardovanie nemocnice v Mariupole či overené fotografie a satelitné snímky pozabíjaných civilistov v uliciach ukrajinských miest Peskov označil za falošné a poprel, že by s nimi ruská armáda mala niečo dočinenia. Situácia v meste Buča, kde po odchode ruských síl zostalo mnoho mŕtvych, je podľa neho „dobre zinscenovaná narážka, nič iné".

Podmienky pre pokračovanie rokovaní


Odchod ruských vojakov z oblastí Kyjeva a Černihiva je „akt dobrej vôle", povedal tiež Peskov. Jeho cieľom bolo podľa jeho slov znížiť napätie v regiónoch a ukázať, že je Rusko pripravené vytvoriť pohodlné podmienky pre pokračovanie rokovaní.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Kremeľský hovorca tiež hovoril o Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO), ktorej cieľom je podľa neho konfrontovať Rusko. Aliancia sa podľa neho posilnila a Rusko musí vybalansovať situáciu a prijať dodatočné opatrenia, ktoré by zaistili jeho bezpečnosť. Ďalšie opatrenia by muselo Rusko prijať aj ak by sa k NATO pridali Švédsko a Fínsko, dodal.

Viac k témam: Buča, Černihiv, Kyjev, Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Peskov uznal značné straty ruských síl na Ukrajine, označil to za obrovskú tragédiu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.