Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Pentagon ohlásil ďalšiu pomoc Ukrajine, balík zahŕňa aj muníciu pre obranný systém Patriot

 Webnoviny   9. jún 2023  77  
Pentagon ohlásil ďalšiu pomoc Ukrajine, balík zahŕňa aj muníciu pre obranný systém Patriot

9.6.2023 (SITA.sk) - Americké ministerstvo obrany v piatok oznámilo, že poskytne Ukrajine ďalšiu dlhodobú vojenskú pomoc Ukrajine v sume 2,1 miliardy dolárov.

Bezpečnostné potreby Ukrajiny


Súčasťou nového balíka pomoci je financovanie munície pre systémy protivzdušnej obrany Patriot a nákup systémov protivzdušnej obrany Hawk a malých dronov Puma.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Novú pomoc bude Washington poskytovať na základe Iniciatívy bezpečnostnej pomoci Ukrajine. Znamená to, že ide o financie, ktorú sa použijú v priebehu nadchádzajúcich mesiacov alebo dokonca rokov, aby sa zaručili budúce bezpečnostné potreby Ukrajiny.

Pomoc v boji proti agresorovi


Washington vo vyhlásení uviedol, že nový balík ukazuje pokračujúci záväzok USA „voči kritickým najbližším kapacitám Ukrajiny a tiež voči trvalej schopnosti ozbrojených síl Ukrajiny brániť svoje územie a odstrašovať Rusko pred agresiou z dlhodobého hľadiska".

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu z februára minulého roka Kyjivu poskytla bezpečnostnú pomoc v sume viac ako 37,6 miliardy dolárov.

Viac k témam: dron Puma, Protiraketový systém Patriot, protivzdušná obrana Hawk, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajina, Washington
Zdroj: SITA.sk - Pentagon ohlásil ďalšiu pomoc Ukrajine, balík zahŕňa aj muníciu pre obranný systém Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.