Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Peklo a hrôza, opísal situáciu v Mariupole charitatívny pracovník. Z mesta po bombardovaní zostali ruiny
17.3.2022 (Webnoviny.sk) - Charitatívny pracovník, ktorý bol nútený utiecť z Rusmi obliehaného Mariupoľa, opísal situáciu v meste ako „peklo“ a „hrôzu“.
Ako povedal pre spravodajský web BBC, starší obyvatelia umierajú vo svojich domoch a nikto sa k nim nemôže dostať pre neustále ostreľovanie.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
„Zo správ a iných videí môžeme pochopiť len časť toho, čo sa tam deje. Prešli sme peklom. Nepamätám si deň, ba ani pár hodín, kedy by Rusi neostreľovali alebo nerobili letecké útoky. Videl som umierať veľa ľudí, ktorých som poznal,“ povedal.
Hovorí, že mesto je na nepoznanie. Výškové budovy sú zničené, iné sú v plameňoch a na cestách sú obrovské krátery z leteckého bombardovania. Nie je tam elektrina, kúrenie ani voda, zbombardovali dokonca aj studňu.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
„Nenachádzam slová, ktorými by som opísal tú hrôzu, atmosféru, temnotu, ktorá vládla nad mestom Mariupoľ, alebo presnejšie povedané, ruinami, ktoré z mesta zostali,“ poznamenal.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Peklo a hrôza, opísal situáciu v Mariupole charitatívny pracovník. Z mesta po bombardovaní zostali ruiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kriminálna polícia obvinila mužov, ktorí počas pandémie zarobili milióny eur na fiktívnych zamestnancoch
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu