Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,8 °C
Mimoriadne správy

Pápež v Sixtínskej kaplnke po ročnej prestávke pokrstil 16 detí

 Webnoviny   9. január 2022  72
Pápež v Sixtínskej kaplnke po ročnej prestávke pokrstil 16 detí

9.1.2022 (Webnoviny.sk) - Pápež František v nedeľu v Sixtínskej kaplnke pokrstil 16 detí. K desaťročiam starej vatikánskej tradícii sa vrátil po ročnej prestávke, ktorú spôsobila pandémia ochorenia COVID-19. Omšu odslúžil spolu s pápežským almužníkom, poľským kardinálom Konradom Krajewskim.

František rodičom deviatich dievčat a siedmich chlapcov pripomenul, že ich povinnosťou je „zachovať kresťanskú identitu ich detí“ a že sa zaväzujú k tomu, aby ich naučili „milovať Boha a ich blížneho“.

Prítomným matkám povedal, aby pokojne dojčili svoje deti, „bez problémov pred Pánom“, ak sú hladné. Tiež im povedal, aby „protagonistov “ obradu nechali plakať, ak sa rozplačú, „pretože majú ducha komunity“. Ak sa rozplače jedno dieťa, začne aj ďalšie a „hneď tu máme orchester,“ vyjadril sa s humorom.

S tradíciou krstu detí zamestnancov Svätej stolice začal v roku 1981 pápež Ján Pavol II. a od roku 1983 sa tieto krsty konajú v Sixtínskej kaplnke. Vlani sa tento obrad z preventívnych dôvodov pre pandémiu nekonal.

V nedeľu mali všetci prítomní, s výnimkou pápeža, krstencov a ich veľmi malých súrodencov, z preventívnych dôvodov prekryté horné dýchacie cesty, väčšina z nich respirátormi.

Viac k témam: Krst, Pandémia, Sixtínska kaplnka
Zdroj: Webnoviny.sk - Pápež v Sixtínskej kaplnke po ročnej prestávke pokrstil 16 detí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.